Čo by mala byť naša vízia

Mám sen o tom, že žijem s manželkou a s deťmi na samote na úpätí hory obklopený dubovým lesíkom a ovocnými a orechovými sadmi, pestujeme vlastné potraviny a chováme zvieratá v systéme, ktorý vyžaduje v priemere len dve hodiny práce denne a zabezpečuje sebestačnosť pre celú našu rodinu.

Lenže takýto sen je dosť sebecký ak sa to nezasadí do spravodlivého sociálneho, právneho a ekonomického systému:

  • 15 minútové mestá, kde k životu potrebné veci sú na 15 minút schôdze v rámci mestských častí, potraviny sa pestujú vo vertikálnych farmách a skleníkoch s tým, že mestské časti sú plné ovocnými stromami a kríkmi t.j. cyklus živín sa uzatvára na lokálnej úrovni.
  • Veci sa vyrábajú prevažne 3D tlačou z polotovarov ako kovový a keramický prášok, granulované ropné plasty, granuly z plastov z rastlinných olejov a nejedlých škrobov či z rastlinných látok z konope.
  • Budovy vyrábajú vlastnú energiu.
  • Finančný systém a ekonomika odráža fakt, že ide o výmenu energie medzi rôznymi entitami.
  • Právny systém je skôr laterálny ako hierarchický t.j. hľadá sa skôr kooperácia a konsenzus pri rozhodnutiach než konfrontácia a konflikt, ktorý skončí tak, že jeden sa dostane do podriadenej pozície.
  • Minimálny štátny aparát a štát zväčša nerieši manželstvá len berie na seba ťarchu registrácie.
  • Vzdelávanie je výsostne individuálne.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať knihy o riadení spoločnosti (je to fuk s ktorými začnete), ktoré môžete zakúpiť aj u vydavateľstva Torden v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Príspevok na chod: Finančne môžete prispieť tu.

Poznámka: Diskusia je nižšie a je otvorená.

One thought on “Čo by mala byť naša vízia

  1. Ja mám víziu, že budeme žiť vo svete, kde sa každý bude snažiť radostne tvoriť a dávať zo seba to najlepšie pre spoločné dobro vo vedomí, že zákony vesmíru mu vrátia presne toľko, koľko na svoj život a duchovný rast potrebuje. A ak by chcel viac, tak sa potrebuje viac snažiť a dávať zo seba a svojich darov a talentov viac. Dobro a duchovný rast sú základnými kameňmi fungovania spoločnosti a aj jednotlivca. Ľudia žijú v láske, porozumení a vzájomnej podpore pri hľadaní a rozvíjaní svojich darov pre službu celku, pri vzájomnom si odžívaní karmy, pri budovaní charakteru a cností.

    Liked by 1 person

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s