Doba ľadová

Na úvod musím rozptýliť jeden mýtus: doba ľadová primárne nie je to tom, že všade bude „kosa“ a všade sa budú tvoriť ľadovce, ale o tom, že priemerná teplota poklesne a na niektorých miestach sa začnú tvoriť ľadovce. A priemerná teplota je zaujímavá vec, lebo zakrýva lokálne extrémy a zmeny t.j. je to ako priemerná pečená kačica: osoba A zje dve kačice, a B ani jednu, ale v priemere je to jedna kačica na osobu.

Prečo sa to deje?

Slnko počas svojej púte galaxiou prechádza rôznymi prostrediami a tieto zmeny prostredí nielen ovplyvňujú Slnko, ale aj celú slnečnú sústavu. Inými slovami, zmeny na Zemi majú vonkajšie príčiny. Toto dokazuje kolaps atmosféry Pluta, zmena správania sa búrok na planéte Neptún, 3 mesiace na to polárna žiara v rtg/x-ray spektre na Uráne a divné správanie polárnej žiary na Saturne a Jupiteri (keď sa začne meniť charakter a priebeh búrok na Saturne a Jupiteri, tak máme oprávnený dôvod na paniku). Preto môžeme tvrdiť, že na planéte Zem sa mení celé elektromagnetické pole a mení sa aj distribúcia tepla z dôvodu útlmu aktivity Slnka, ktorý je spôsobený prechodom galaktickou prúdovou plochou (obdoba heliosférickej prúdovej plochy) resp. jej najbližším okolím a slnečnými cyklami.

Ďalšia vlastnosť našej planéty je podľa niektorých to, že má aktívne plazmatické jadro, ktoré konvertuje/kondenzuje vysoko-energetické subatomárne častice na hmotu a tento kondenzát zas hľadá cestu vyššie t.j. Zem sa buď odplyňuje alebo expanduje v závislosti od slnečných a galaktických cyklov. To nepriamo potvrdzuje nedávna veľká séria slabších a hlbokých zemetrasení pri Antarktíde a na južnom cípe Južnej Ameriky.

Ako sa to bude prejavovať?

Rozpínanie Zeme sa okrem zemetrasení bude prejavovať aj otvorením závrtov, napr. na Sibíri sa už to deje a tie závrty sa zas budú spojovať do prepadlín, a preto je len otázka času kedy začnú miznúť rieky, jazerá a voda z mora do podzemia a objavovať sa na nezvyčajných miestach ako teplé pramene, artézske pramene a vytryskujúca horúca morská voda. To ale znamená aj to, že rozdelenie Afriky sa urýchli, ostatné kontinenty sa začnú deliť, budú miznúť plynové a ropné rezervy, budú sa vynárať nové pevniny a bude ničená aj časť ľudskej infraštruktúry.

Čo sa týka počasia tak, to bude na 2-3 roky medzi extrémami t.j. teplé až letné suché počasie na niekoľko týždňov, ktoré sa bude striedať so studenými a na zrážky bohatými obdobiami, lebo planéta nielenže prechádza do iného tepelného režimu, ale sa mení aj distribúcia tepla a vody, pretože hurikány a cyklóny nenesú dosť tepla do polárnych regiónov a ako som minule povedal, sú to elektrické stroje poháňané teplom. Teda vzhľadom na to, že sa mení aj elektromagnetické pole Zeme, tak sa mení aj charakter a početnosť búrok a cyklónov s tým, že sa menia aj prúdy v oceánoch kvôli meniacej termo-halickej (tepelno-slanej) rovnováhe na póloch. Inými slovami, teplo z rovníka a chlad z pólov hľadajú k sebe alternatívne cesty a tie cesty sú masívne teplé prúdenie z Indického oceánu, ktoré teraz zohrieva Sibír a tajgu (teplomilný hmyz sa tam už aj udomácňuje-článok v RJ), teplé prúdenie zo smeru Afriky a chladné prúdenie z pólov, ktoré zasahuje primárne severnú Ameriku a Západnú Európu. Samozrejme, bude to mať za následok aj to, že sa menia smery prevládajúcich vetrov a budú sa tvoriť aj pevninské ľadovce t.j. môžu sa obnoviť ľadovce vo Vysokých a Nízkych Tatrách s tým, že Pannónska kotlina zostane teplá ak prevládne južné/juhovýchodné prúdenie. Ďalšie prejavy zmeny elektromagnetického poľa Zeme a distribúcie tepla budú divné atmosferické javy a podmorské blesky medzi skalami.

Čo urobiť

Permakultúra t.j. udržateľné poľnohospodárstvo bude nutnosťou (minimum vstupných surovín) spolu s agrolesníctvom s tým, že ak u nás preváži severné až severozápadné prúdenie, tak vertikálne a kryté farmy budú nutnosťou v snahách o uživenie populácie. Ďalšia vec je, že budeme nútení pestovať polo-divoké druhy zelenín spolu s kapustou a hľuznatými rastlinami t.j. repa obyčajná vo všetkých formách a zemiaky (robili to Nemci počas posledných slnečných miním). Samozrejme, klimatické zmeny prinútia celé ľudstvo dať sa do pohybu tak geograficky, ako aj myšlienkami, lebo prežitie je prioritné.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorým začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Poznámka: Diskusia je nižšie a je otvorená.

9 thoughts on “Doba ľadová

 1. Srdecna vdaka za dalsi vynikajuci clanok. Chcel som ho uverejnit na FB, ale uz si blokovany 🙂 Táto internetová adresa je v rozpore s našimi Normami komunity týkajúcimi sa spamu:
  oracle911e2blog.wordpress.com
  Smiem prosim vlozit tvoj clanok na svojom fb ctrl+c, ctrl+v s uvedenim autorstva?

  Liked by 1 person

 2. Tento ruský vědec L. A. Pochmeľnych zjistil, že oficiální Coulombův zákon v praxi nefunguje. Oficiální meteorologie nechce brát v potaz vliv elektřiny na počasí. L. A. Pochmeľnych v praxi dokázal, že elektřina vliv na počasí má a to výrazný. V rozhovoru vysvětluje jak vznikají ve skutečnosti deště, kroupy, uragány a kulové blesky. Vypráví, jak pomocí svého elektrického přístroje přivolával déšťě, rozpouštěl uragány, roypouštěl mraky či omezil krupobití. Zkrátka ovlivňoval počasí. https://www.youtube.com/watch?v=bGrttVRfkgo&list=PLLN3Uw9xJDNYdQ8ctZT6bvKpPRUplSd7a

  Liked by 1 person

  • PS.: Zapomněl sem k popisu dodat, že dokázal svým přístrojem zabránit smogu ve městě. Zaplé Pochmeľnychovo zařízení způsobilo okolo města elektrickou bariéru širokou desítky km. Větry se smogem tuto bariéru obtékaly.

   Liked by 1 person

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s