Voda, búrky, hromy a blesky

Voda je jednoduchá, ale zázračná látka. Má niekoľko vlastností, bez ktorých by neexistoval život tak, ako ho poznáme, lebo je univerzálnym rozpúšťadlom, podlieha auto-protolýze, ľad je ľahší ako voda a existuje v štyroch fázach. Iste, v škole nás učili, že existujú len tri fázy vody, menovite tuhé, kvapalné a plynné, ale bola objavená aj štvrtá voda, ktorá má štruktúru polyméru a vytvára zóny, z ktorých sú vytlačené koloidné častice, a preto má skratku EZ voda z anglického exclusion zone (uzavretá zóna).

Čo je EZ voda a prečo je dôležitá?

EZ voda vytvára šesťuholníkové štruktúry, ktoré sú negatívne nabité (lebo protóny idú do roztoku a tým pádom skladujú elektrickú energiu) a nielen vytvára silné povrchové napätie a vezikuly/mechúriky buď naplnené kvapalinou (kvapôčky) alebo plynom (bubliny), ale aj ovplyvňuje zamŕzanie vody s tým, že umožňuje priamo čerpať slnečnú energiu (najlepšie je to pri vlnových dĺžkach infra červeného žiarenia t.j. 3-3,1 do 15 μm). Okrem toho má veľa zaujímavých vlastností, sú o tom uverejnené tak videá, ako aj publikácie, ale pointa je, že pri zmene fázy vody, konkrétne pri jej zamŕzaní a vyparovaní dochádza k výmene nábojov resp. k ich pohybu. Ide totiž o to, že pri zamŕzaní vody protóny vstupujú do šesťuholníkovej štruktúry a vytvárajú štruktúru ľadu (preto je voda hustejšia ako ľad) a pri vyparovaní zas negatívne nabité mechúriky a protóny opúšťajú vodné teleso (naraz, ale iným spôsobom).

Búrky, tornáda, hurikány, cyklóny, anticyklóny a elektrické stroje

Búrky, tornáda, hurikány, cyklóny a anticyklóny sú elektrické stroje, ktoré často obsahujú okružné prúdy a tieto konvertujú teplo na mechanický pohyb. Hovorím to na základe toho, že pri vyparovaní dochádza k separácii nábojov (napriek tomu elektrická neutralita sa nenarúša), lebo pozitívny náboj je viac menej rovnomerne distribuovaný v atmosfére spolu s negatívne nabitými mechúrikmi vody. K narušeniu rovnováhy dochádza, keď sa tá para pod vonkajšími prevažne elektrickými vplyvmi (ionizácia kozmickým žiarením, elektrostatická indukcia, pokles tlaku a teploty) začne zhlukovať, tvoriť oblačnosť, kondenzovať a prípadne aj mrznúť (kontrolná otázka: prečo nad obrovským územím napr. more sa často tvorí len jeden pomerne malý oblak?), a takto sa vytvorí akýsi termočlánok. Výkonnosť tohoto termočlánku je priamo úmerná teplotnému gradientu a to sa v lete prejavuje búrkami, v zime snežením a na jar a jeseň dažďom.

Veci ale komplikujú cyklóny a anticyklóny, ktoré podľa laboratórnych pokusov sú vlastne elektrické výboje s nízkou intenzitou na relatívne veľkom území (pár sto voltov na km štvorcových s minimálnou variáciou v prúde za pokojného počasia) medzi ionosférou a lytosférickými doskami, ktoré tvoria kondenzátor. Preto je možné povedať, že cyklóny a anticyklóny poháňajú vpred frontové systémy a sú nimi často vytvárané. Ide totiž o to, že plyny s ionizáciou okolo 1% sa začnú správať ako plazma a okolo 4% ionizácie Coulombove sily začnú prevažovať nad hydrodynamickými silami, pričom kondenzácia a zamŕzanie vytvára na to prostredie s tým, že teplotné a vlhkostné rozdiely medzi povrchom a vzdušnými masami slúžia ako „palivo“ pre celý systém.

Praktické využitie týchto poznatkov

Jules Verne povedal, že v budúcnosti to bude voda, ktorá poháňa stroje a vzhľadom na to, že EZ voda priamo konvertuje žiarenie na použiteľnú formu energie s tým, že turbulentné prúdenie, ktoré skúmal Schauberger produkuje tiež EZ vodu (rozpustený kyslík propaguje formovanie mechúrikov z EZ vody a tým ochladzuje vodu a zvyšuje jeho hustotu – aj preto dokázal Schauberger dopraviť viac dreva než bola nominálna kapacita žľabov na prepravu dreva).

Najjednoduchšie sa dá z vody extrahovať elektrická energia v kvapalnej fáze cez Kelvinovo kvapkadlo na vodu, alebo cez slnečný kolektor z vody, ale teoreticky sa dá čerpať cez EZ mechúriky v atmosfére. Trik nie je separovať náboje, ale dať tým nábojom rozličné cesty, alebo vytvoriť miestnu nerovnováhu a následne túto nerovnováhu cez rôzne metódy zosilniť. Najjednoduchšie sa to dá urobiť cez voľbu vhodnej geometrie, napr. pyramída a kužeľ (zrezaný či celý) je vhodný, lebo dokáže skoncentrovať vlnenie do jedného bodu, čím sa vytvára hrotový efekt a vhodnou formou je aj obelisk.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorým začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Poznámka: Diskusia je nižšie a je otvorená.

One thought on “Voda, búrky, hromy a blesky

  1. Spätné upozornenie: Doba ľadová | E2-Energia a Ekológia

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s