Alternatívne zdroje energie I.

Nový blog, nový článok. Teraz sa budem venovať alternatívnym zdrojom energie, pričom nemám na mysli vodné a veterné elektrárne či solárne panely, lebo to sú alternatívy asi tak, ako kočiare Amišov pre autá – t.j. majú všetky moderné prvky, ale sú to staré veci. Tvrdím to na základe toho, že vodné koleso je tu niekoľko tisícročí spolu s ohrevom vody na slnku, veterné mlyny stáročia, a fotovoltaické články milióny rokov, pretože chlorofyl je polovodičom.

Východiskový bod mojich tvrdení

Predchádzajúca globálna civilizácia, ktorá bola čiastočne obnovená na území Eurázie (vrátane nášho územia) po globálnej technogénnej vojne, vyvolanej katastrofou (ak sa dá veriť zdrojom) mala niekoľko kultúrnych centier, rozložených na niekoľkých kontinentoch. Jedno z kultúrnych centier, ktoré sa nazývalo védické, bolo len natoľko technická, ako to potrebovalo. Védska civilizácia používala na pohon svojich vysokých technológií tri energetické zdroje – plazmové polia, studenú fúziu a neutríny (nie nutne v tomto poradí a rozložení).

Plazmové polia a atmosférická elektrina

Atmosférická elektrina je najjednoduchší spôsob, ako použiť plazmové polia Zeme či hociktorej na to vhodnej planéty, ako zdroje energie. Ide totiž o to, že Zem je sférický kondenzátor – jednu elektródu tvorí zemský povrch a druhú zas plazmový obal Zeme, ktorej najnižšia vrstva je ionosféra [1]. Samozrejme, celý obrázok je o niečo komplikovanejší, lebo existujú denné, sezónne, výškové variácie a variácie v telurických prúdoch s tým, že voda má v skutočnosti 4 fázy [2].

Technické riešenia

Prúd jasného počasia 2 pA a elektircký potenciál je 100-300 (často 140) V/m, samozrejme, za iných poveternostných podmienok sa tieto údaje menia. Podstata je, že ak človek chce využiť atmosférickú elektrinu, nemôže to urobiť priamo, lebo aj stavba veľkosti Veľkej pyramídy v Gíze dá len asi 1,85 mW (nerátam teraz fakt, že pyramída je napojená na akvifer, lebo potom potenciálový rozdiel je aspoň 2-5 krát väčší), čo nestačí ani na nabitie mobilného telefónu. Lenže Veľká pyramída v Gíze má obrovskú hmotnosť a z toho vyplývajúcu kapacitu, ktorá bola umocnená elektricky nevodivým vápencom.

Takže máme gigantický kondenzátor [3], ktorý mal na svojej špici zlatý vršok (zlato je „len“ tretí najlepší vodič, ale zato je prakticky chemicky inertný), ktorý tam stojí a zdanlivo nič iné nerobí, len zbiera elektrinu z atmosféry. Lenže pyramída má jednu zaujímavú vlastnosť: vo svojom vnútri koncentruje elektromagnetické žiarenie a najväčšia koncentrácia elektromagnetickej (EM) energie je práve v jej 1/3, kde je „Kráľova komnata“ (úvodzovky sú namieste). Ďalšia zaujímavá vec je, že komnaty, veľká galéria a ďalšie chodby sú vytesané z rádioaktívneho granitu (čo zas má za následok ionizovaný, teda vzduch so zvýšenou vodivosťou,) a komnaty spolu s veľkou galériou sú naladené na presné frekvencie. Ak prirátame to, že veľa vecí prevažne technologického charakteru bolo z pyramíd v priebehu vekov odstránených/ukradnutých (teraz používaný vchod vznikol na príkaz nenásytného arabského šejka), tak záver, že Veľká pyramída v Gíze je elektrárňou, ktorá vytvára mocné EM pole (asi ako úder blesku-a to je v dezolátnom stave) nie je až tak pritiahnutý za vlasy.

Existuje množstvo variácií na túto technológiu, ale majú jeden spoločný znak: jedna vysoká centrálna veža a prízemné okolité budovy „chrámového komplexu“ na štvorcovom alebo obdĺžnikovom pôdoryse, a tomuto opisu zodpovedá kopa starých tzv. kultových miest s tým, že rôzne kadidlá a horiace obetné ohne (často solené soľami draslíka, alebo sa spaľovali určité lokálne rastliny s vysokým obsahom draslíka) zvyšujú elektrickú vodivosť atmosféry a vytvárajú vodivé kanály.

Prenos elektrickej energie

Toto je už praktická stránka veci, lebo aj naša civilizácia zriedkakedy využíva elektrickú energiu tam, kde ju vyrobí. Keďže sme nenašli žiadne diaľkové elektrické vedenia, tak to znamená, že prenos energie na veľké vzdialenosti sa dial bezdrôtovo. A tu sa naskytajú dve možnosti:

 • priečne EM vlny sú vhodné na krátku a strednú vzdialenosť – t.j. v našom prípade Egypt a okolie, a ako distribučné centrá slúžili tzv. chrámy (a ak niekto chcel, tak tie mohli slúžiť ako záložné, resp. sekundárne zdroje, samozrejme s oveľa menším výkonom);

 • pozdĺžne EM vlny, o ktorých neraz písal Tesla (používal výraz ne-Hertzovské vlny/pulzy), a ktoré pri dostatočne vysokých kmitočtoch prechádzajú bez ujmy prakticky všetkým.

Ďalšie možnosti využitia plazmových polí

Plazma má jednu zaujímavú vlastnosť: vytvára dvojvrstvy, t.j. vyvára sa nerovnováha v distribúcií nabitých častíc, teda vytvárajú sa miesta s potenciálovým rozdielom v inak dobre vodivom médiu. Teoreticky takáto separácia sa dá využiť nielen ako zdroj energie kozmických sond, ale aj ako pohon.

A podobná separácia nábojov,ako v plazme sa odohráva aj vo vode na hydrofilných povrchoch, tak ako na to prišiel Dr. Pollack pri svojom výskume t.j.v podstate sa vytvára batéria kvôli absorbcii vody na povrch a následnej separácii nábojov. Takže môžeme mať samonabíjacie batérie – otázkou je len, ako z toho vyťažiť použiteľný prúd.

pokračovanie nabudúce

S pozdravom

Oracle 911

[1] Je to logické, lebo existuje Schumannova rezonancia, ktorá je v podstate tvorená rádiovými vlnami s extrémne dlhou vlnovou dĺžkou.

[2] Takže je to plyn, kvapalina, tuhá fáza a štvrtá fáza o ktorej môžete vypočuť prednášku tu a tu. Pre neangličtinárov: je to fáza vody, ktorá sa tvorí na zmáčavých povrchoch a má tendenciu zo seba vylúčiť nečistoty (preto sa volá EZ voda z anglického exclusion zone water), má sumárny vzorec [H3O2]n (preto má negatívny náboj – skrátka sa vytvára batéria) a hrá významnú úlohu pri vyparovaní, kondenzácii a mrznutí vody, t.j. vplýva na počasie a hrá dôležitú rolu v mnohých fyziologických procesoch. A stránky toho vedca, ktorý túto fázu objavil.

[3] Je tu jedna zvláštnosť (kvôli tomu, že objekty na zemskom povrchu majú tendenciu prebrať potenciál zemského povrchu), a preto rôzne vrstvy elektrického potenciálu kopírujú zemský povrch. Ďalšia vec je, že vnútro pyramíd je vytvorené z pomerne dobre vodivého materiálu.

6 thoughts on “Alternatívne zdroje energie I.

 1. blahozelam Ori k zalozeniu tohoto blogu, vidno ze si ten dlhocizny ban vyuzil ako casovu vyhodu a vyzvu
  uz sa tesim na pokracovanie tohoto clanku..
  bohuzial som len nadseny laik, takze sa v tejto odbornej sfere velmi neorientujem, preto som ti velmi vdacna za vysvetlivky a odkazy k odbornym terminom a malo znamym skutocnostiam

  Like

 2. ahoj,
  dakujem za tento web a zelam vela skvelych napadov pre dalsie clanky 🙂

  a k tomuto – o energiach a minulej civilizacii, ktora teda podla clanku mala dostupnu elektricku energiu, len ju vyrabala inak, ako mi dnes – by som sa chcel spytat, ci ozaj mali dostupnu elektricku energiu? a ci je to nejako podlozene pripadnymi nalezmi pristrojov, ktore by vyuzivali elektricku energiu?
  resp. nesporim to, ze pyramida mohla vyrabat (vyraba) elektricku energiu, no skor ma zaujima, ako ju vyuzivali a ci su k tomu nejake zdroje?
  dakujem
  Igor

  Like

 3. Zdravím,
  chcel by som sa opýtať, ako si predstavuješ prenos energie pomocou EM žiarenia. Vysoké frekvencie by boli smrteľné a z nízkych by sa asi veľa elektrickej energie nedalo vyrobiť. Či sa pletiem ?
  Neviem si predstaviť prijímač žiarenia, ktorý by žiarenie premieňal na elektrinu. Máš nejakú znalosť o takomto mechanizme ? alebo vedel by si mi prosím niečo odporučiť kde sa to dá dozvedieť, ak také už existuje ? Avšak určite by takéto niečo stálo za experiment.

  vopred ďakujem

  Like

 4. Nazdar Ori, zaujímavý článok, pár doplnení, ako si sa dopracoval k prúdu 2 pA, máš k tomu nejaký zdroj a technicky ako je možné také hodnotu namerať, dakujem

  Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s